ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вічний двигун і вільна енергія — табу офіційної науки

Велика Епоха
Нікола Тесла — провісник епохи вільної енергії
Нікола Тесла — провісник епохи вільної енергії
Протягом багатьох століть сотні вчених, включаючи Леонардо да Вінчі і Ніколу Тесла, розробляють моделі «вічних двигунів», які здатні підтримувати самі себе без споживання енергії зовнішніх джерел — палива, вітру, сонця, електроенергії і т.п. Офіційна ж наука не втомлюється потужною «палицею» критики бити по головах відкривачів, що мріють про невичерпну або вільну енергію.

Проте чи дійсно неможливо створити «вічний двигун» чи генератор вільної енергії? На думку багатьох учених, які займаються подібними розробками, перешкоджають впровадженню таких машин найбагатші люди планети на пару з місцевими чиновниками.

Як вважають багато екологів і прихильників руху захисту навколишнього середовища, саме ці «королі» з мільярдними капіталами по всьому світу тримають у кайданах усе людство і, подібно до вампірів, висмоктують останні гроші і кров жителів Землі. Вже зараз, на їхню думку, можна повністю відмовитися від нафти, газу, атомних і теплових електростанцій, що забруднюють навколишнє середовище, і перейти на вільну енергію. Тоді людство здобуде значну незалежність від держави і великих корпорацій. Жити стане простіше, вільніше і дешевше.

Одна з найдавніших моделей «вічних двигунів»
Одна з найдавніших моделей «вічних двигунів»
Під місяцем ніщо не вічне

Як писав у своїй статті «Прощавай, „вічний двигун“. Хай живе вільна енергія!» Володимир Бердинських, вираз «вічний двигун» є сумним прикладом створення негативного ярлика і умисного стримування технічного прогресу. Внаслідок цього спроби реабілітації поняття «вічний двигун» приречені на протилежний, негативний результат, замість того, щоб сприяти поширенню передових наукових технологій і знань.

Бердинських, учений, який багато років бореться за усунення протиріч у науці, пропонує перестати битися лобом об стінку, щоб захистити «вічний двигун», і змінити «оборонну» тактику, яку доводиться займати ученим. На думку Бердинських, замість «вічно» критикованого поняття «вічний двигун», слід використовувати нові раціональні терміни, які підкріплені реальними прикладами з практики, — наприклад, самозабезпечювані, самовідтворювані системи, живі системи, пристрої на вільній енергії і т.д.

«Вічний двигун»: час, вперед!

Французька академія наук, яка починаючи з 1775 року і до цього дня відмовляється приймати на розгляд будь-які проекти «вічних двигунів», надовго загальмувала технічний прогрес, затримавши впровадження цілого класу дивовижних технологій і механізмів. Далеко не всім розробкам вдалося пробитися через цей заслін.

Серед них — автономний годинник, який, за іронією, випускається сьогодні саме у Франції. Підживлює його енергія коливання температури повітря та атмосферного тиску протягом дня. Герметична ємність годинника потроху «дихає», реагуючи на зміни середовища. Ці рухи передаються на ходову пружину і підзаводять її. При цьому зміна температури середовища всього на 1 градус Цельсія дозволяє годиннику працювати протягом наступних двох діб. І за умов справності він може працювати практично вічно. Чим не «вічний двигун»?

Нікола Тесла в лабораторії в Колорадо-Спрінгс. Початок 1900-х років
Нікола Тесла в лабораторії в Колорадо-Спрінгс. Початок 1900-х років
Нікола Тесла — пророк епохи вільної енергії

Хоча перші генератори вільної енергії починають з’являтися тільки зараз, майже століття тому «Електричний Прометей» Нікола Тесла вже плекав ідеї, як розробити подібні пристрої. Однак їм так і не судилося з’явитися на світ. Через всі відкриття та експерименти Тесла червоною ниткою проходить думка про те, що енергія розливається по всьому світу. У 1891 році він писав: «Ми стоїмо перед грандіозним завданням — розробити спосіб, як користуватися цією енергією».

«Надлюдина» — так охрестили Теслу сучасники. Нікола мислив глобально, піклуючись не про себе і навіть не про свою країну, а про все людство.

Головний винахід у житті Ніколи, який йому не вдалося довести до кінця, — це Всесвітня бездротова система передавання енергії та інформації. Енергопередаюча станція направляла б електроенергію в будь-яку точку на Землі, відбиваючи її від верхніх шарів атмосфери, і через саму Землю. Скористатися цією енергією могли б усі — автомобілі, літаки, кораблі, заводи. Їм потрібно було б лише мати установку для приймання енергії. Ця ж система транслювала б на весь світ точний час, музику, тексти, фотографії, що є прототипом Інтернету, причому безкоштовного — купити довелося б тільки енергоприймаючу міністанцію. А зі звичайного телефону кожен міг би зателефонувати в будь-яку точку світу, теж безкоштовно.

Башта Уондеркліфф — станція, побудована за замовленням Тесли для бездротової передачі енергії та інформації в будь-яку точку Землі.
Башта Уондеркліфф — станція, побудована за замовленням Тесли для бездротової передачі енергії та інформації в будь-яку точку Землі.
Для створення такого пристрою Тесла переконав свого спонсора Моргана спорудити величезну вежу в Уорденкліфі, США, і намагався передавати з її допомогою енергію. Проте перші експерименти зазнали невдачі. Незабаром почалася Перша світова війна, і на вимогу військових дослідження були зупинені. Більшість щоденників Тесла втрачені або знищені. Багато його проектів сьогодні вже неможливо відновити. Хто їх знищив — залишається загадкою.

Машина Потапова — смертний вирок нафті

Доктор технічних наук і академік РАПН Юрій Потапов винайшов вихрові теплогенератори ЮСМАР, які запатентовані в Росії, Україні, США та інших країнах. Їх випускають кілька підприємств під марками від ВТГ-1 до ВТГ-10 різних потужностей. ККД теплогенераторів, за твердженням виробників, спочатку становив 120%, а потім був збільшений до 200–400% і вище.

Зовнішня електроенергія потрібна тільки для запуску двигуна. Принцип роботи електростанції заснований на тому, що вода нагнітається в турбіну, в якій утворюється вихровий потік молекул зі швидкістю понад 500 метрів на секунду. Після розгону турбіни в ній нагрівається повітря, і швидкість збільшується до 12 тисяч обертів на хвилину. Надлишкова енергія, як вважає винахідник, найімовірніше виникає з холодного ядерного синтезу, який утворюється у вихорі.

«Вічний двигун» і вільна енергія: Юрій Потапов, винахідник вихрового теплогенератора. Фото: iusmar.com
«Вічний двигун» і вільна енергія: Юрій Потапов, винахідник вихрового теплогенератора. Фото: iusmar.com
Але не одними теплогенераторами ситий Потапов. Приблизно на тих же принципах він спроектував ще декілька пристроїв з величезним ККД, включаючи автомобільний двигун, який також використовує для роботи воду і є екологічно безпечним.

Експериментальна модель 4-циліндрового двигуна потужністю близько 30 кінських сил розташована в Кишиневі, столиці Молдови. Під високим, понад 400 атмосфер, тиском у циліндри впорскується нагріта вода. Через різке падіння тиску і різкого охолодження вона розпадається на складові — кисень і водень. У результаті виникає вибух. Роль поршнів у двигуні грає та сама вода, що перетікає під час вибуху з одного циліндра в інший і виробляє механічну роботу — обертання валу. Під час вибуху газова суміш назад перетворюється на воду і знову стає поршнем.

Утворюється замкнутий цикл. Споживання води при цьому мінімальне, а вихлоп взагалі відсутній. Незважаючи на те, що для запуску двигуна необхідна невелика кількість палива, в якості якого використовується газ, далі двигун працює на одній воді.

Всі ці винаходи викликали і далі викликають масу дискусій. В Інтернеті можна знайти і досить невтішні відгуки про Юрiя Потапова та його винаходи, в яких він звинувачується у всіляких гріхах. Якийсь час у Молдові на рівні держави було заборонено пресі згадувати про машини Потапова. Основний козир опонентів полягає в тому, що, згідно з класичною фізикою, ККД не може перевищувати сто відсотків.

— Так, це козир із шкільного підручника з фізики, — розповідає Семен Потапов, син відомого винахідника і генеральний директор НТФ «Юсмар», в інтерв’ю Російській газеті. — Але суперечки про коефіцієнт корисної дії — гра слів і цифр. На сьогодні відомо 220 явищ, ККД яких значно вище 100%. ККД комірки Паперсона близько 1200. Якщо ж розрахувати ККД під час атомного вибуху, вийдуть мільйони одиниць, — запевняє Потапов-молодший.

Як би там не було, ідеї Потапова реалізовані в металі і продовжують «порушувати» закони фізики. Як стверджують Володимир Баршев і Володимир Богданов у своїй статті про винаходи Юрія Потапова, опублікованій в «Російській газеті», у США вже більше восьми років на цьому екзотичному паливі їздять шість машин.

Анатолій Риков з громадської організації «Наука і техніка» щодо подальших розробок Юрія Потапова в області вільної енергії якось зробив прогноз: якщо Потапова не зупинити, то ринкова економіка, що заснована на величезній індустрії нафти, газу і АЕС, скоро може пережити свій колапс.

«Вічний двигун» і вільна енергія: Український магнітний електрогенератор Адамса-ВЕГА. Кадр з відео-ролика: vetryak.com.ua
«Вічний двигун» і вільна енергія: Український магнітний електрогенератор Адамса-ВЕГА. Кадр з відео-ролика: vetryak.com.ua
Незалежній Україні — вільна енергія

Не відстають від своїх закордонних колег і українські вчені. Дніпропетровський виробник автономних енергетичних систем Агроіндустрія недавно почав випускати свій новий продукт — магнітний електрогенератор Адамса-ВЕГА. Інновація не потребує будь-яких зовнішніх джерел, таких як вітер, паливо, сонце і т.п. і генерує енергію в межах від 1 до 5 кВт в залежності від моделі.

Машина починає роботу з поштовхом рукою за годинниковою стрілкою. При цьому ротор починає обертатися без зупинки, виробляючи енергію і заряджаючи АКБ, під’єднані до пристрою. Як повідомляє компанія Агроіндустрія, на території України на даний момент уже успішно працюють 24 таких електрогенератора.

Тим не менш, незважаючи на оптимізм і віру в успіх сучасних розробників пристроїв на «вільній енергії», можновладці давно насадили на людство аркан залежності від енергоносіїв, уже понад століття вибиваючи гроші у співгромадян, які нічого не підозрюють.

У підсумку, замість екологічно чистих технологій, які не потребують видобутку і транспортування палива, комерціалізована наука довела екологію Землі до критичного стану. Через залежність від енергоносіїв посилився поділ на бідних і багатих, загострилися соціальні конфлікти. Якби розробки Тесла і сучасні пристрої на «вільній енергії» досягли успіху і поширилися по всьому світові, то автомобіль був би доступним засобом для кожного. Телефонний зв’язок та Інтернет були б практично безкоштовними. А економіка України не залежала б так сильно від російського газу. В Іраку не відбулася б війна, а нафтогігант ВР не розлив би в океан мільйони тонн нафти, заподіявши непоправної шкоди екосистемі… Ви, шановний читачу, можете самі продовжити, наскільки іншим був би сценарій розвитку історії.

Можливо, якісний стрибок до вільної енергії не відбудеться доти, доки основна маса людей не змінить вкорінену ідеологію — прагнення жити за рахунок інших. Коли ж люди, подібно Ніколі Тесла, почнуть мислити глобально і піклуватися про долю всього людства, а не тільки свою, — вільна енергія для всіх і «вічні двигуни» будуть поставлені на конвеєр.