• 8-тисячолітня кам'яна башта стародавнього міста Єрихон

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 23 лютого 2011 року
8-тисячолітню кам'яну башту, що знаходилась у підніжжя стародавнього міста Єрихона, було побудовано задля формування образу могутнього поселення. До такого висновку прийшли археологи Рой Ліран і Рен Баркай з Тель-Авівського університету.
 
За словами науковців, у часи раннього неоліту, коли було споруджено єрихонську башту, саме починала формуватись суспільна ієрархія. Прогресивна для того часу споруда висотою 8,5 метрів символізувала силу і міць як самого міста, так і її правителя. Водночас башта консолідувала навколо громаду і сприяла пожвавленню суспільного життя міста.

Прадавня кам’яна башта, що сполучалася з 4-метровою стіною з цегли-сирцю, була частиною оборонного комплексу міста Єрихон. Поселення, що неодноразово згадується у Біблії, мало чимале історичне значення. З „містом пальм”, як його називали у ті часи, пов’язана історія про гучні труби ізраільських воїнів – „єрихонські труби”. В стародавньому місті знаходиться джерело Єлисея і знамените дерево Закхея, про які розповідають деякі біблійні історії. На заході міста Єрихон знаходиться гора Каранталь, відома християнам як Сорокаденна гора або Гора Спокуси.

За спостереженнями науковців, у день літнього сонцестояння тінь гори Каранталь огортає стародавню башту Єрихон, і тільки потім спускається на місто. Стародавня споруда була певним космологічним символом того часу. Доказом цього слугує і той факт, що у башті були сходи, вісь яких розташована під точним кутом до положення сонця у найдовший день року.

Існують і інші теорії щодо призначення колосальної на ті часи Єрихонської башти. На думку науковців, прадавня кам’яна споруда могла слугувати для захисту населення від затоплення або бути частиною оборонного укріплення міста.

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...