• Скам‘янілості найдавніших живих істот знайдено у Китаї

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 16 липня 2015 року
На півдні Китаю у провінції Аньхой знайдено найдавніші у світі скам’янілості живих істот. За попередніми даними, вік знайдених залишків становить від 580 мільйонів до 635 мільйонів років. Такі дані отримано в результаті аналізу віку породи, у якій залягали скам’янілості. Зразки прадавніх живих істот було знайдено у товщі скелі породи глибиною близько 80 метрів (260 футів). Що цікаво, існували вони у безкисневому середовищі, тоді як у сучасному світі водоростям необхідний кисень для розвитку.

За словами вченого Шухай Сяо, що проводив розкопки, скам’янілості не схожі на жодну з сучасних тварин чи рослин. Можливо, вони представляють собою рід живих істот, що вже вимерли. Прадавні особини мали гілочки, вентилятороподібні паростки, у деяких тіла складались із конічних сегментів, деякі нагадували сучасні бурі водорості. Більшість скам’янілих живих істот мала симетричну будову тіла.

Загалом дослідники знайшли близько 3000 скам’янілостей прадавніх представників живого світу. Перед науковцями стоїть нелегка задача: систематизувати і ретельно описати кожен знайдений зразок.

Нагадаємо, що до цього часу найдавнішими знайденими рештками вважалися знайдені у Канаді скам’янілості водоростей. Вік прадавніх рослин складає 580 мільйонів років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...