• 12 нефритових сокир було знайдено у стародавньому місті майя

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 березня 2011 року
12 нефритових сокир було знайдено під час розкопок центральної площі стародавнього міста майя Сейбал ще у 2009 році – повідомив у своєму блозі професор антропології Арізонського університету Такеші Іномата 1 березня 2011 року. Сокири було символічно закладено в землю 3000 років тому на честь заснування на тому місці поселення Сейбал.

Така знахідка для археологів не була випадковою: Такеші Іномата каже, що їх шукали саме в тому місці.

„Перед початком розкопків я помітив дивовижну подібність міст Чіапас у Мексиці і столиці ольмеків Ла Вента в Табаско. Ці міста простягались з півночі на південь, і їх центральним ядром був церемоніальний комплекс, що складався з чотиристоронньої піраміди на заході і насипу на сході. В Чіапасі розкопки цього місця пов’язані зі знахідкою сокир.

 
Подібний комплекс було знайдено у південній частині головної площі Сейбалу. Це спостереження наштовхнуло мене на думку: якщо майя мали тісні зв’язки з західними сусідами, то вони могли мати подібні ритуальні обряди”, - розповів Такеші Іномата.
 
Припущення науковця підтвердились. Археологи почали копати тунель біля підніжжя піраміди і поступово заглибились під саму прадавню споруду. Поховання чи ритуальні захороніння майя, зазвичай, знаходили у товщі землі на одній осі з пірамідою. Через деякий час після початку розкопок науковці натрапили на 12 нефритових сокир. На глибині близько 12 метрів, було знайдено ще 2 схованки сокир майя. „На щастя, ми не натрапили на поховання класичного періоду”, - каже керівник розкопок Такеші Іномата. „Поховання з багатими жертвоприношеннями вимагають багато часу і зусиль для їх дослідження і подальших лабораторних аналізів. Це б відволікло нас від нашої головної мети – дослідження споруд більш раннього періоду”.

Археологи сподіваються знайти споруди докласичного періоду майя під пірамідою, що можуть відноситись до 1 тисячоліття до нашої ери і таким чином, пролити світло на більш давній період історії цивілізації майя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...