• 'Стовпи творіння' побачили НАСА у місці утворення зірки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 7 березня 2011 року
Інфрачервоному телескопу НАСА WISE вдалось зняти у місці зародження нової зірки густі хмари пилу і газу – «стовпи творіння».

Світило, умовно назване Sh2-284, формується в сузір’ї Єдинорогу – у кінці зовнішнього спірального рукава Чумацького шляху на відстані 13 тисяч світлових років від Землі. У зоряну ніч його можна спостерігати у протилежному напрямку від центру Чумацького шляху.   

На знімку, зробленому телескопом WISE, можна побачити величезні стовпи концентрованого пилу і газу, що розміщуються навколо пустоти у центрі. Довжина найбільшого, що знаходиться на знімку справа, сягає 7 світлових років. Дослідники з НАСА помітили, що «стовпи творіння» нагадують пальці долоні, в якій знаходиться Sh2-284.

 
Схожі стовпи можна побачити і на знімку туманності Орла, зробленому раніше «Хабблом». Туманність Sh2-284 класифікована як регіон HII, характерний процесами зіркоутворення. У центрі Sh2-284 можна побачити відкрите скупчення зірок Dolidze 25. Ці зірки були сформовані відносно недавно, від 1.5 до 13 мільйонів років.

Вік Сонця, для порівняння, становить 4.6 мільярдів років. Скупчення зірок Dolidze 25 створює значне випромінювання. Під дією випромінювання і зоряного вітру між стовпами утворилась порожнина – її можна побачити у центру знімку. «Стовпи творіння» протистояли ерозії завдяки високій концентрації газу і пилу.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...