• Кашалоти звертаються один до одного 'за іменами'

  • Четвер, 17 березня 2011 року
Виявилося, що існують дуже тонкі відмінності в переданих кашалотам сигналах у спілкуванні їх між собою. Іншими словами, це схоже на звернення по імені. Такого висновку дійшли біологи, які вивчають життя морських ссавців, повідомляє Wired.

Спостереження проводилися в Карибському басейні всього за трьома кашалота, тому говорити про імена насправді поки що рано. Справа в тім, що вчені виявили індивідуальні відмінності в кодах передачі інформації тварин.

Мова спілкування кашалотів складається з 5 послідовних клацань. Раніше дослідники помітили, що такі сигнали повторюються у всіх особин, проте, при більш глибокому аналізі були виявлені індивідуальні відмінності у часі їх відтворення, тобто в інтервалах між клацаннями.

Такі розходження виявилися дуже суттєвими, вони нагадують передачу інформації шляхом телеграфу. Причому сюди включається передача коду про сам індивід, тобто ідентифікація себе особиною. Біологи провели паралелі з дельфінами, які користуються подібними ідентифікуючими кодами.

Кашалоти, як і дельфіни, - соціальні тварини. Вони є представниками ряду китоподібних і живуть у багатьох місцях океану великими групами, разом полюють і виховують дитинчат.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...