• Чи вплине землетрус в Японії на клімат Землі?

  • Середа, 16 березня 2011 року
Вісь симетрії Землі змістилася на 15 см, але на клімат нашої планети це не вплине. Про це стало відомо на прес-конференції в Києві сьогодні, 15 березня.
 
Як повідомив Ярослав Яцків, директор астрономічної обсерваторії НАНУ, зміна вісі симетрії Землі на 15 см відбулася в результаті землетрусу в Японії. Це призвело до зміни інерційної сили руху Землі та швидкості обертання планети навколо своєї вісі. Таким чином, рух Землі прискорився на 1,7 мікросекунди.

Прискорення руху означає, що доба скоротилася. Жителі нашої планети цього навіть не помітять, але для науки, для космічних розрахунків зсув вісі на 15 см - це дуже велика величина. Зазвичай зсув вісі відбувається у п'ять разів менший на рік - усього на 3 см.

Як зазначив науковець, на клімат Землі даний факт не здійснить істотного впливу, крім того, на клімат більше впливають океанічні течії, обертання атмосфери, а також космічні тіла навколо Землі, наприклад, Місяць.

Що стосується прогнозування землетрусів, то на сьогодні вчені можуть передбачити їх всього лише за 3 хвилини до початку. Так, в Японії стало відомо про нього лише за 1 хвилину. До того ж, ніхто не очікував, що землетрус в Японії буде настільки сильним і викличе цунамі заввишки 10 м, що перевищило на 3 м оборонні загороди на узбережжі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...