• Жертвоприношення з 8 мільйонів собак і шакалів знайшли у Єгипті

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 14 липня 2015 року
Під час розкопок у єгипетській пустелі британськими археологами було знайдено мільйони мумій тварин, переважно собак та шакалів. Серед них багато цуценят: істот приносили в жертву вже через кілька днів після народження.
Група дослідників на чолі з Полом Ніколсоном стверджує, що це було жертвоприношення Анубісу, єгипетському богу-покровителю померлих, який часто зображувався з тілом людини і головою шакала.  

Мумії було знайдено у складній системі підземних тунелів у пустелі Сахара, неподалік від столиці стародавнього Єгипту Мемфісу. На сьогоднішній день там працюють археологи Кардіффського університету Великобританії. За їх оцінками, в тому місці знаходяться останки 8 мільйонів тварин. Ймовірно, неподалік він Мемфісу існували собачі ферми, де виводили тварин спеціально для жертвоприношення. Присвячення богові померлих, Анубісу, мумії собаки розглядалось як благочестиве діяння, тварини розглядались як посередники між людьми і богами.

Деякі з принесених в жертву тварин були поховані не в купі з іншими, а в окремих нішах. Вони жили при храмах і мали особливий статус.    

«Собачі катакомби» відносяться до 747-730 рр. до н.е., періоду Пізнього Царства. Вперше ці тунелі було описано у 19 столітті французьким дослідником Жаком де Морганом, але тоді вони не були повністю розкопані.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...