• Флуоресцентні тварини - результат успіхів світової генетики?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 5 квітня 2011 року
Флуоресцентні тварини - рибки, мавпи, щенята, що світяться в темряві загадковим червоним світлом, трансгенні самці свиней... - успіхи світової генетики чи експерименти над тваринами?

У 2001 році вчені тайванської корпорації Taikong, використавши ДНК медузи, модифікували генетичний код рибки даніо. І як результат - риби світяться в темряві незвичайним жовтувато-зеленим світлом. Генетично змінена рибка, яку нарекли ТК-1, за словами її творців, абсолютно безпечна і світло, що виходить від неї як результат флуоресценції, також нешкідливий для тих, хто на неї дивиться. Через рік генетично змінену рибку зробили нездатною до схрещування з іншими видами риб, і флуоресцентні рибки стали надходити в продаж.

У 2006 році вчені з Національного університету Тайваню шляхом введення  зеленого протеїну, що  світиться, в ембріони, створили 3-х трансгенних самців свиней. Через рік, у 2007, група вчених з Південної Кореї клонували котів, завчасно модифікуючи один з генів і змінюючи тим самим колір їхньої шкіри. Так, 3 кошеняти турецької ангорської кішки виглядають червонуватими в ультрафіолетовому освітленні: в клітинах їх шкіри знаходиться червоний флуоресцентний білок. Ще через 3 роки ті ж учені створили виводок трансгенних собак цуценят гончака, в гени яких був введений червоний флуоресцентний білок. У результаті цього тварини світяться червоним кольором в ультрафіолетових променях.

Японські вчені, досліджуючи проблеми передачі генетичних хвороб від покоління до покоління, створили люмінесцентних мавпочок: п'ять мавп народилися в Центральному інституті експериментальних тварин. Матерям люмінесцентних мавпочок вченими був введений вірус, який і передався малюкам, так вони успадкували ген, у результаті чого їх шерсть і шкіра світяться в ультрафіолеті.

Вчені вважають, що їх дослідження в цій галузі допоможуть у розробці та створенні ліків для лікування таких хвороб, як розсіяний склероз і хвороба Паркінсона. Але цих доводів не достатньо для супротивників генної інженерії і, перш за все, захисників тварин, які піддали критиці подібні експерименти над тваринами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...