• Kінець світу може настати у 3036 році

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 7 травня 2011 року

Вчені з Острозької академії знайшли згадки про кінець світу у творах відомого польського філософа, астролога і математика Яна Лятоса.
 
Визначний науковець кінця ХVІ – початку ХVII століття стверджував, що після 2511 року люди стикнуться з катастрофою, описаною в «Апокаліпсисі», а 3036 року настане кінець світу. Такі дані отримані в результаті дослідження твору Лятоса «Прогностікон», який вийшов латинською мовою у Кракові в 1594 році.

Ян Лятос у своєму творі спрогнозував і деякі інші події на основі астрономічного розрахунку. Так, визначний вчений свого часу передбачив перемогу Персії над Османською імперією у військових сутичках 1603-1612 роках, в результаті якої турки повинні були поступитися Східно-Грузинськими землями, Східною Вірменією, Ширваном, Карабахом, Азербайджаном. Ян Лятос у «Прогностіконі» вказав наперед і на перемогу Римської імперії над Османською, внаслідок якої остання втратила частину Угорщини і Австрію.

Наразі вчені з Острозької академії готують до публікації критичне видання «Прогностікону» і його переклад. Українські науковці взялися за дослідження текстів Яна Лятоса невипадково – останні роки життя він прожив в Острозі, де був особистим лікарем князя Василя Костянтина Острозького й викладав в місцевій академії математику й астрономію – повідомляє gazeta.ua з посиланням на слова Петра Кралюка, вченого, що керує дослідженнями творів Лятоса.

Польський вчений покинув Польщу в 1596 році через переслідування за те, що виступав проти запровадження нового, Григоріанського, календаря у Європі. Помер Ян Лятос у 1608 році у Острозі і був похований недалеко від академії. На жаль, могила його не збереглась – в 1960х роках радянська влада знищила кладовище.

Твори Яна Лятоса збереглися у доброму стані, проте досліджені мало. Справа в тому, що вони були написані не на класичній латині, а на, так званій, «варварській».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...