• Старовинні малюнки знайшли у печері в Іспанії

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 травня 2011 року
На півночі Іспанії у печері неподалік міста Білбао археологи виявили наскальні малюнки, які було зроблено приблизно 25 тис. років тому, пише Рейтер з посиланням на повідомлення регіональних чиновників від  4-го травня 2011 року.

Під час пошуків старовинних поселень у печері Аскондо (Askondo), що розташована у регіоні Біскайської затоки, група іспанських археологів випадково натрапила на печерні малюнки періоду палеоліту. На цих картинах червоним кольором зображено людські руки і декілька коней. Про це пише іспанська газета EL PAÍS.

«Коли мі помітили ці малюнки, ми завмерли і декілька хвилин не могли вимовити жодного слова», - каже археолог Дієего Гарате (Diego Garate), один із трьох першовідкривачів. «Хоча ці старовинні зображення було важко помітити, але око професіонала допомогло нам розпізнати їх», –  уточнив Гарате.

Експерти Міжнародного інституту доісторичних досліджень Кантабрії (Instituto Internacional de Investigaciones Prehistóricas de Cantabria) підтвердили, що вік цих малюнків перевищує 25 тис. років. Приблизно у цей час були зроблені відомі старовинні малюнки у печері Альтаміра у провінції Сантандер, які було відкрито у 1876 році.

Після виявлення картин місцева влада закрила печеру, щоб уникнути руйнування малюнків під час відвідування туристів й організовує роботи щодо подальшого їх дослідження.

Згідно з історичними даними вважається, що перші невеликі групи людей поселилися на півночі Іспанії приблизно 35 тисяч років тому. Вони заклали основи культури верхнього палеоліту. Історики вражають, що у цей же час люди почали виробляти різні інструменти з каменю, а також малювати на стінах печер.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...