• Давньоримський корабель знайшли в Італії

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Вівторок, 3 травня 2011 року
Фрагмент древнього корабля виявили нещодавно італійські археологи під час розкопок на місті стародавнього морського порту Остія Антика неподалік від Риму, повідомляє ANSA.it.

11-метрову секцію борта дерев’яного судна було знайдено на 4-метровій глибині під час ремонту мосту, що з’єднує сучасну Остію та Ф’юмічіно, де розташований міжнародний аеропорт Леонардо да Вінчі. Археологи повідомили, що інші частини судна не збереглися, хоча неподалік вони виявили залишки мотузок і канатів. 

Директор відділу археології Риму та Остії Анна-Марія Моретті (Anna Maria Moretti) каже, що це найбільша і найцінніша археологічна знахідка, яку було знайдено за весь час у цій місцевості. Стародавнє дерев’яне судно дуже крихке і  тепер перед вченими постало дуже делікатне завдання – підняти експонат на поверхню і реставрувати його, уточнила археолог.

«Від таких знахідок аж мурашки по тілу», – сказав міністр культури Італії Джанкарло Галан (Giancarlo Galan), що особисто прибув до Остії. Нова археологічна знахідка дозволить експертам точніше визначити розташування порту та берегової лінії у ті далекі часи, а також оцінити розміри морських суден, які возили товари до імперії, додав міністр.

Нагадаємо, що Древня Остія була основним морським портом у часи раннього періоду Римської імперії, приблизно у VII – V сторіччях до н.е. Тут також розміщувався військовий гарнізон, що захищав порт від непроханих гостей. У зв’язку зі зміною рівня моря та розливами, зараз це стародавній порт перебуває приблизно за 4 км від лінії моря.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...