• Штучні дерева перетворять вуглекислий газ на кисень

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 16 квітня 2011 року
Учені з Колумбійського університету (Центр поновлюваної енергії) разом із дизайнерською студією Influx Studio (Франція) розробили штучні дерева, які по суті є машиною, що зовні нагадує драцену - з зонтоподібною «кроною» і широкими «гілками». Головним завданням штучних дерев є перетворення вуглекислого газу на кисень.

Ідея створення штучних дерев виникла в штаті Массачусетс, а точніше в Бостоні. Ініціатором проекту Boston Treepods виступила організація SHIFTboston, що запропонувала в рамках конкурсу створити штучні дерева, які за функціональним призначенням нічим би не відрізнялися від справжніх, але на відміну від свого прототипу, їх не потрібно ні висаджувати на землю, ні піклуватися про їх полив.

 
Для виробництва штучних дерев буде використана перероблена деревина або пластик. Одна з головних функцій штучних дерев - перетворення вуглекислого газу в кисень, який є результатом хімічної реакції при взаємодії вуглекислого газу, що поглинається,  з деревною смолою і водою,  які циркулюють всередині так званого «стовбура».

Споживання енергії в ході процесів з перетворення вуглекислого газу в кисень буде компенсуватися за рахунок енергії від сонячних панелей і додаткової енергії від гойдалок, встановлених біля основи.

Крім цього, штучні дерева, зовні схожі на величезні ліхтарі, будуть світитись в темряві різними кольорами, і таким чином вирішать питання освітлення і просто стануть прикрасою мегаполісу.

 
Сонячні панелі живлять саме дерево енергією і підтримуються його гілками, на додаток до цього кінетична енергія від гойдалок також буде перетворена в додаткове джерело енергії.

Зараз доречність впровадження проекту Boston Treepods розглядається USGBC - Американською радою з екологічних будівель.

Як очікується, в середині квітня студія Influx Studio повинна отримати патент, після оформлення документів і укладання контракту з SHIFTboston будуть виготовлені перші прототипи. За очікуваннями розробників вже до середини травня технологія почне втілюватися в життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...