• Італійські дослідники почали розкопки «Мона Ліза»

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Середа, 11 травня 2011 року
Сьогодні 11-го травня італійські дослідники почали археологічні розкопки на території колишнього монастиря у Флоренції з метою знайти могилу жінки, яка зображена на картині «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, повідомляє news24.com.

Вчені сподіваються знайти могилу знатної флорентійки Лізи Герардіні (Lisa Gherardini). Згідно з одною з версій, вважається, що саме ця жінка зображена на знаменитому полотні.

Група з восьми археологів сьогодні розпочала археологічні розкопки у холі колишнього жіночого монастиря Святої Урсули (Sant'Orsola), що розташований центрі Флоренції в Італії.

За допомогою георадарного обладнання дослідники намагаються знайти залишки поховань Лізи Герардіні, щоб потім відтворити образ та порівняти з тим, що зображений на картині. Вченні сподіваються, що дослідження зможе покласти край тривалим суперечкам стосовно того, чий образ зображено на картині.

«Ми хочемо знайти череп і відтворити портрет Мона Ліза», – каже представник групи археологів Стеванія Романо (Stefania Romano). «Наш георадар показав наявність поховань, що відносяться до тих часів, на глибині всього 2-х метрів. Ми також  плануємо провести аналіз ДНК знайдених залишків і порівняти його ДНК нащадків Лізи Герардіні», – уточнює Стефанія.

Нагадаємо, що згідно з іншою версією на знаменитому полотні зображено портрет не жінки, а чоловіка. Існує також версія, що на цій картині Леонардо да Вінчі намалював самого себе.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...