• Швидкість процесів свого старіння зможе виміряти кожен

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 17 травня 2011 року
Виміряти швидкість свого старіння скоро зможе будь-хто за допомогою приладу, що розробили вчені з Іспанського національного центру долідження раку у Мадриді. Тест з’явиться в продажу у Великобританії вже до кінця року і коштуватиме £435 (близько 5600 гривень). В США активну участь в просуванні приладу на ринок бере Елізабет Блекберн, яка зі своїми колегами в 2009 році отримала Нобелівську премію по медицині і фізіології „за відкриття механізму захисту хромосом теломерами і ферментом теломеразою” – повідомляє Газета.ru.

Тест, що поступить у продаж, буде подібним до звичайного аналізу крові. Іспанські вчені планують збирати дослідний матеріал з медичних центрів Європи та проводити дослідження у своїй лабораторії в Мадриді.

Технологія визначення швидкості старіння клітин основана на спостереженні за довжиною теломер – чим вони коротші, тим скоріше клітина може втратити здатність до поділу і відмерти. А смерть клітин є основною причиною старіння тіла людини. Однак вчені відмічають, що визначити за цією технологією, скільки проживе людина, не можна: швидкість скорочення теломер не постійна і багато в чому залежить від зовнішніх факторів і від психологічного стану людини.

Так, раніше група науковців на чолі з професором Тімом Спектором з Королівського коледжу Лондона вимірювала довжину теломер у представників різних професій і прийшла до висновку, що вона залежить від рівня стресу людини. Лауреат Нобелівської премії Елізабет Блекберн вважає, що незадовільні результати тесту можуть спонукати людину змінити свій образ життя. Регулярні фізичні вправи, правильне харчування і зниження рівня стресу гальмують процеси скорочення теломер. І навпаки, постійний стан стресу і паління пришвидчують його.

„Я сама змінила свій стиль життя, коли пройшла цей тест” – говорить Елізабет Блекберн, – „по-перше, я навчилась деяким технікам медитації. Я намагаюсь робити фізичні вправи якомога частіше. Якщо у вас немає часу, прогулянки можуть стати доброю альтернативою”, – сказала вона.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...