• Темна пляма на Сонці ділиться навпіл

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 20 червня 2011 року

Американський астроном-аматор Ховард Ескильдсен (Howard Eskildsen) нещодавно зробив фотографії темної плями на Сонці і помітив, що її розділяє яскравий «світловий міст». Про цей астрономічний феномен вчора, 19-го червня, повідомили на сайті spaceweather.com.

Ескильдсен  спостерігав за активністю Сонця у своїй домашній обсерваторії у місті Окала(Ocala) штату Флорида. На фотографіях темної плями № 1236 він помітив цікаве явище. Яскравий каньйон, який також називають «світловим мостом», розділив цю темну пляму приблизно навпіл. Дослідник оцінив, що його довжина становить близько 20 тис. км., що майже вдвічі більше діаметру Землі (12,7 тис. км).

«Я застосував фіолетовий «Ca-K» фільтр, в якому висвітлюються яскраві магнітні прояви навколо групи сонячних плям. Також було чудово видно, як «світловий міст» розрізав сонячну пляму на дві частини",  – пояснює феномен Ескильдсен  на сайті spaceweather.com.

Природа «світлових мостів» ще до кінця не вивчена. Їх виникнення дуже часто передвіщає розпад сонячних плям. Деякі дослідники зазначають, що світлові мости виникають у результаті перехресного перетину магнітних полів.  Ці процеси  схожі з тими, що призводять до виникнення яскравих спалахів на Сонці.

Можна сподіватись, що найближчим часом на цьому місці виникне яскравий спалах, або пляма №1236 може остаточно розділитися навпіл.

Темні сонячні плями – це порівняно холодні ділянки на Сонці, які виникають у тих місцях, де на поверхню зірки виходять потужні магнітні поля, вважають вчені.
 
 
Підписатися:

Коментарі