• Українські вчені розробили економ-варіант вимикача

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 15 червня 2011 року

Трохи більше 10 гривень буде коштувати автоматичний енергоекономний вимикач для під’їзду, що реагуватиме на звук, розроблений групою вчених з Таврійського національного університету.

Секрет винаходу, який нещодавно запатентувала група українських науковців, в тому, що для його створення було використано найдешевші комплектуючі, до того ж деякі компоненти виконують подвійну функцію. Наприклад, транзистор в енергоекономному вимикачі відіграє не тільки роль посилювача, а й працює як таймерний пристрій. Дмитро Полєтаєв, асистент кафедри радіофізики і електроніки ТНУ говорить, що у звичайній багатоповерхівці пристрій окупить себе за вісім місяців – передає газета "Сегодня".

Вимикач, який було розроблено спеціально для нежитлових приміщень, реагуючи на шум, вмикає світло. Через 10 хвилин, якщо у під’їзді тихо, лампочка перестає горіти, тоді як на сьогоднішній день у більшості під’їздів світло горить всю ніч. Доцент кафедри радіофізики і електроніки ТНУ Алім Мазієв говорить, що питання економії природних ресурсів являється дуже актуальним, і вчені мають працювати в цьому напрямку.

Крім того, науковці з Криму працюють над розробкою недорогого зарядного пристрою для мобільних телефонів, що працюватиме від сонячних батарей.
Проте втілити в життя винахід вчені не можуть навіть у власному університеті – на впровадження системи енергозбереження у навчального закладу не вистачає коштів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...