• Вчені навчились затримувати антиматерію

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 6 червня 2011 року
Вченим з Європейської організації ядерних досліджень в ході експерименту вдалося більше 16 хвилин утримувати антиматерію. Для науковців це – справжнє досягнення, тому що в природі, коли антиматерія стикається з матерією, вона зникає, залишаючи по собі спалах світла.

У створених європейськими вченими умовах 112 антиатомів прожили від 0,2 до 1000 секунд у спеціальній ємності, сформованій магнітним полем. Завдяки цьому полю, антиматерія була позбавлена можливості контакту з матерією. Для експерименту використовувався єдиний поки що отриманий вченими в лабораторії антиатом – антиводень, який утворюється поєднанням антипротону і позитрону.

Теорія про можливість існування антиматерії була висунута ще в 1928 році британським фізиком Полем Діраком. Теорію було підтверджено дослідницьким шляхом у 1955 році Еміліо Сегре і Овен Чемберленом, а в 1995 році – отримано перші антиатоми.

Антиматерія представляє собою свого роду дзеркальне відображення матерії. Вчені висловлюють думку, що вона може мати ті самі хімічні властивості, що і звичайна матерія. Проте перевірити це важко через те, що при контакті з матерією антиматерія анігілює – перетворюється.

Крім того, вивчення поведінки часток антиматерії дозволить розкрити фізикам ще одну загадку: куди зникла вся утворена після Великого вибуху антиматерія, яка мала бути породжена в тій самій кількості, що і звичайна матерія 13,7 мільярдів років тому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...