• Вчені вивели живу клітину-лазер

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 14 червня 2011 року

Вченим-генетикам вперше вдалося вивести клітку-лазер, правда з малопотужним випромінюванням. Як вважають автори відкриття, дане дослідження може знайти застосування у світлової терапії та в сфері клітинної фотографії.

Як повідомляє журнал «Nature Photonics», щоб вивести клітину, здатну виробляти флуоресцентний білок, а потім випромінювати лазерний промінь зеленого кольору, вчені-генетики працювали з клітинами нирки. В їх ДНК вони поміщали GFP-білок медузи Aequorea victoria. GFP-білок при синьому освітленні флуоресціює зеленим спектром. Клітини нирки, з якими працювали вчені, мали сферичну форму, завдяки чому перші виступали в ролі лінзи, яке збирає в фокус випромінювання.

Дослідники поміщали клітини між двома дзеркалами на такій відстані, щоб випромінювання не розсіювалося, і висвітлювали клітини синім світлом. На виході випромінювався лазерний потік зеленого кольору. До того ж, протягом всього процесу, клітини зберігали свою життєздатність. Ось таким чином, вченим-дослідникам вдалося отримати клітки з усіма характеристиками лазерного випромінювання.

Цей білок дуже необхідний для клітинної та молекулярної біології. З його допомогою можна здійснювати маркування різних клітинних структур і відслідковувати їх динаміку в реальному часі. Також вчені відзначили, що цей метод дає можливість спостерігати за внутрішньоклітинними процесами з високим ступенем чіткості та чутливості, тому буде цінний і у сфері клітинної фотографії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...