• Робота на присадибній ділянці позитивно впливає на якість життя літніх людей

  • Вівторок, 14 червня 2011 року

Опитування літніх людей  показало, що у людей, схильних до садівництва, багато  показників шкали задоволеності життям (LSIA) набагато вищі, ніж у решти учасників опитування.

Згідно з дослідженнями, опублікованими в HortTechnology, літні люди, які захоплено працюють на своїх присадибних ділянках, набагато оптимістичніше дивляться на життя, ніж ті, хто байдужий до роботи коло землі.

Дослідники з Техаського університету попросили 298 літніх людей віком від 50 років і старших заповнити анкети з питаннями про свої погляди на життя і фізичного самопочуття.

Питання були складені таким чином, щоб можна було визначити ставлення учасників експерименту до таких категорій, як «інтерес до життя», «стійкість і вміння вирішити складну ситуацію», «відповідність між бажаним і можливим», «фізична, психологічна та соціальна самооцінка» і «оптимізм». На основі цих п'ятьох аспектів вибудувана шкала задоволеності життям (LSIA), за якою вимірювалась якість життя кожного учасника експерименту.

Учасників також питали про їхній рівень фізичної активності й уявлення про власне здоров'я. На основі відповідей на запитання: «Чи любите ви працювати на присадибній ділянці?» Вони були класифіковані на два типи — «садівники» і «не садівники».

«Основна увага в дослідженні приділялася різниці у сприйнятті життя і рівні фізичної активності у літніх людей з нахилами «садівників» і «не садівників», — сказав Ейме Зоммерфельд, дослідник з департаменту садівництва Техаського університету і провідний автор дослідження, йдеться в прес-релізі.

Дослідження показало, що учасники, які вважають себе «садівниками», як правило, мають більш високі результати по LSIA.

З точки зору енергетичного рівня 70,9% «садівників» не погодилися з твердженням «Я відчуваю себе старим і дещо втомився», тоді як серед «не садівників» не погодилися з таким твердженням тільки 57,3%.

«Садівники» більше залучені до щоденної фізичної діяльності. Однак 38% «садівників», так само як і менше 19,6% «не садівників», повідомили, що фізично вони працюють «дуже активно». І навпаки, 14,71% «не садівників», так само як і 4,43% «садівників», уважають себе неактивними.

«Тепер, коли літні люди стали жити довше і в них з'явилося більше вільного часу, робота на присадибній ділянці дає можливість задовольняти потреби, пов'язані зі зміною способу життя», — пояснив Зоммерфельд.

«Фізична праця на присадибній ділянці допомагає досягти гармонії в душі, возз'єднатися з природою і вести здоровий спосіб життя», — роблять висновок дослідники.

Джинджер Чэнь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...