• 17 нових пірамід відкрили в Єгипті

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 травня 2011 року
Місцезнаходження сімнадцяти раніше невідомих пірамід було відкрито в Єгипті американськими вченими за допомогою інфрачервоної зйомки з супутнику. Крім того, археологи виявили, що під землею знаходиться ще 1000 гробниць і 3000 стародавніх поселень і споруд. Достовірність інформації, отриманої за допомогою інфрачервоної зйомки, підтвердилась: 2 піраміди вчені вже почали розкопувати.

Керівник досліджень, єгиптолог Сара Паркак з університету Алабами сказала, що сама була вражена масштабами відкриття – повідомляє BBC. Фотографії в інфрачервоному спектрі були зроблені дуже потужними камерами з супутника з висоти 700 кілометрів. За допомогою знімків можна виявити під землею навіть такі об’єкти, діаметр яких не перевищує 1 метр, якщо вони мають високу густину. Стародавні єгиптяни будували свої будинки і споруди з сирцевої цегли, щільність якої вища за оточуючі піски, тому на фотографіях проявляється форма будинків, храмів і стародавніх гробниць.  

Сара Паркак говорить, що вчені недооцінювали масштаб стародавніх поселень. Вона додає, що це тільки початок досліджень: було виявлено лише об’єкти, що знаходяться близько до поверхні землі, багато інших ховає мул Нілу.    

Нагадаємо, нещодавно в пустелях Єгипту було зроблено ще одне велике відкриття: знайдено жертвоприношення з 8 мільйонів собак і шакалів.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...