• До 2022 року на Землі може повторитися «малий льодовиковий період»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 червня 2011 року
Три незалежні групи астрономів-геліофізиків вказали на можливість повторення в Європі «малого льодовикового періоду» у зв’язку зі значним послабленням сонячної активності в наступному циклі. Такі дані науковці оприлюднили на конференції в університеті штату Нью-Мексико у місті Лас Крусес – передає Fakty.ua.

25й період сонячної активності, що триватиме близько 11 років, може бути значно слабшим за попередні або навіть буде пропущений – вважають вчені. Інтенсивність появи плям на Сонці значно знизилась, а дослідження магнітного поля світила і його корони показало, що новий цикл активності зірки не розпочався, тоді як попередні 23й і 24й цикли також характеризувались спадом.

Такі зміни можуть призвести до повторення «малого льодовикового періоду», який пережила Європа з 1645 по 1715 роки, в найдовший серед відомих на сьогодні періодів спаду сонячної активності. В цей час було відмічено значне похолодання клімату на території нашого континенту.

Сонце має потребу у періодичних змінах активності, щоб змінити магнітні полюси на протилежні – повідомляє sc25.com. Це призводить до утворення геомагнітних бур, які впливають на радіозв’язок, кліматичні зміни і озоновий шар. Цикли активності сонця, можливо, впливають і на здоров’я людей, проте це питання науковцями вивчено мало.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...