• Шатл «Атлантіс» готується до останнього старту

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Понеділок, 4 липня 2011 року
Космічний корабель багаторазового використання «Атлантіс» встановлено на стартовому майданчику 39А космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Старт шатла заплановано на 8 липня о 18.26 за київським часом.

Екіпаж корабля складається з чотирьох астронавтів: командира Крістофера Фергюсона, пілота Дугласа Херлі і фахівців НАСА – Рекса Уолхейма і Сандри Магнус.

На підготовку до запуску космічного корабля знадобилося майже два місяці. 17 травня (на наступний день після старту шатла «Індевор») «Атлантіс» був доставлений з ангара в будівлю вертикальної зборки. Перевезення почалося в 8.03 за часом космодрому і зайняло майже 6 годин. Процес транспортування «Атлантіса» супроводжувався астронавтами корабля, а також численними глядачами та представниками преси.

20 травня завершено приєднання шатла до твердопаливних прискорювачів та зовнішньому паливному баку ЕТ-138.

У ніч з 31 травня на 1 червня (під час приземлення шатла «Індевор») «Атлантіс» було доставлено на стартовий майданчик 39А Космічного центру Кеннеді для безпосередньої підготовки до запуску. Транспортування з будівлі вертикальної збірки почалася 31 травня в 20.43 за місцевим часом. Шлях в 5,5 км (3,4 милі) був подоланий шаттлом майже за сім годин. Установка корабля на стартовому майданчику завершився 1 липня в 7.29 за часом космодрому на мисі Канаверал. Астронавти «Атлантіса» Крістофер Фергюсон, Дуглас Херлі, Сандра Магнус і Рекс Уолхейм також супроводжували шаттл під час транспортування на стартовий майданчик.

20 червня астронавти човна прибули на майданчик 39А космодрому для участі у фінальній передпольотній перевірці, яка відбулася 23 червня. А за день до того, 22 червня, вони провели прес-конференцію.

За словами директора програми запуску шатлів Майка Лайнбаха, космічний човен знаходиться у відмінній формі, команда «Атлантіса» повністю готова до польоту, і в Космічному центрі ім. Кеннеді сподіваються, що запуск відбудеться точно за планом.

Як повідомлялося у блозі НАСА, фахівці агентства провели додаткове рентгенівське обстеження зовнішнього паливного бака і місць стикування його з кораблем. Мікротріщин, через які неодноразово відкладалися старти космічних кораблів, перевірка не виявила, і система отримала остаточне «добро» на запуск.

Для «Атлантіса» це 33-й за рахунком політ і останній за 30-річною програмою «Спейс шаттл» в цілому.

Підписатися:

Коментарі