• Яндекс розповів про чоловічу та жіночу логіку пошуку

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 29 червня 2011 року

Аналітики Яндексу за допомогою технології Матрикснет вивчали, як працюють з пошуковою системою чоловіки та жінки, і розповіли про гендерні особливості запитів. Так, слабка половина людства частіше шукає готові відповіді на питання, а сильна – матеріали, на основі яких можна зробити власні висновки. Проте чоловіки знаходять інформацію, що їх цікавить, швидше за жінок – повідомляє f1cd.ru.

Жінки схильні формулювати запити у вигляді питання або копіювати у строку пошуку цілу цитату, вони роблять меншу граматичних помилок. Запити чоловіків трохи більш лаконічні, середньою довжиною 3,2 слова проти жіночих 3,5.

За спостереженням аналітиків Яндексу, представники сильної статі третину запитів вводять латиницею, тоді як жінки – у 13 відсотках випадків. До того ж 40% жіночих запитів латиницею складають адреси сайтів, введені в строку пошуку, та словосполучення, введені за неправильної розкладки клавіатури.

Чоловіки цікавляться новинками техніки, програмного забезпечення чи шукають за назвою бренду. Вони частіше роблять запити про автосервіси, вокзали і таксі. Жінки – про фітнес-центри, лікарні та різного роду державні організації (податкові та інші).

За результатами статистики, оприлюдненої фахівцями Яндексу, можна зробити висновки, що жінки більше уваги звертають на деталі, а чоловіки шукають більш широко та стратегічно. Проте деякі психологи дане дослідження називають недостатньо науковим та вважають, що тип мислення не так сильно залежить від статі людини – пише vz.ru.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...