• Світ побачить другий сонячний човен фараона Хеопса

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 червня 2011 року
Учора, 23 червня, археологи почали розкопки підземної камери на південній стороні піраміди Хеопса в Гізе, де 4500 років знаходиться розібраний другий дерев’яний човен фараона. Відкриття було зроблено ще у 1987 році за допомогою електромагнітного радару, проте підземне сховище науковці не відкривали. Зараз над знахідкою працюють археологи з Єгипту та Японії – у 2008 році університет Васеда виділив на розкопки 10 мільйонів доларів – повідомляє Discovery News.

Після проведення попереднього дослідження, в ході якого в підземне сховище опускали камеру і спостерігали за станом старожитностей, археологи прийшли до висновків, що корабель можна відновити. Коли всі умови для відкриття камери під пірамідою Хеопса були сприятливими, приступили до роботи. Підземне приміщення захищала 41 вапнякова плита вагою близько 16 тон кожна – їх дослідникам довелося зняти.


Науковці припускають, що другий човен фараона буде майже копією першого, який було знайдено в 1954 році. Те судно також було розібране на складові частини – 13 років знадобилось головному реставратору міністерства старожитностей Ахмеду Юсуфу, щоб з 1224 дерев’яних деталей зібрати корабель, довжина якого становить 43 метри. Другий сонячний човен фараона має бути трохи коротшим за перший та складатися з приблизно 600 частин. 4500 років під землею провели давні єгипетські кораблі з ліванського кедру та єгипетської акації.

Поховання разом з фараоном двох човнів мало символічний характер – пояснює міністр старожитностей Єгипту Захі Хавасс. За віруванням давніх єгиптян, судна мали перевозити господаря в його подорожах після смерті на землі. Фараон приєднувався до бога сонця і разом з ним мандрував небосхилом – вдень вони пливли зі сходу на захід човном Манджет, а вночі перетинали підземне царство на човні Месектет. Судна у розібраному вигляді давні єгиптяни поклали до камери тому, що бог сонця сам знав, як його зібрати – пояснив міністр старожитностей Захі Хавасс.


 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...