• Пилові бурі, побачені з космосу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 8 серпня 2011 року

Дві пилові бурі було зафіксовано минулого тижня над Африкою супутниками НАСА: вони здіймалися від берегів і на морі.

Знімки пилової бурі було зроблено 4 серпня над Сомалі та Аденською затокою спектрорадіометром помірної роздільної здатності (MODIS) з науково-дослідницького супутника НАСА Аква. Сформувалася буря, імовірно, на відстані 48 кілометрів від узбережжя, і, досягши свого піку, стала настільки густою, що на закривала собою сушу та океан внизу (на знімку).

За допомогою спектрорадіометра MODIS вдалось поспостерігати, як пил, що здійнявся над Суданом 31 липня, переміщується і скупчується над Червоним морем. Зібрався він у досить великій кількості, проте його хмари були не такі густі, щоб закрити землю або воду.

Через три дні супутник НАСА Terra зафіксував в тому ж регіоні, біля берегів Судану, два шлейфи пилу, один з яких простягається майже до берегів Саудівської Аравії. Землі Північного Судану пустельні, для них загрози посухи є частим явищем. Природний ландшафт місцевості у поєднанні з сильними вітрами може сформувати піщані чи пилові бурі.

В даний час Сомалі та інші східно-африканські країни, такі як Кенія та Ефіопія, потерпають від серйозної посухи, яка може призвести до голоду в регіоні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...