• Вчені знайшли на Марсі сліди води

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 8 серпня 2011 року

Дослідники виявили на марсіанській поверхні сліди від струмків води – вони з’являються на Червоній планеті у її весняний період, помітні влітку, а до зими зникають. Науковці з НАСА продемонстрували знімки, отримані під час дослідження Mars Reconnaissance Orbiter: темні видовжені плями на поверхні Марса можуть бути відбитками солоної води.

Маючи нижчу, ніж звичайний, температуру замерзання, морський лід на Червоній планеті може танути. І хоча середня температура на Марсі становить близько -46°С, в спекотну пору року вона може досягати -5°С і наближатися до 0°С.

Науковці вважають, що солоність води на Марсі можна порівняти з солоністю океанів Землі. Розсоли на поверхні далекої планети помітили у багатьох місцях – це можуть бути сліди як сучасних річищ, так і тих, що існували колись.  

 

"Дослідження НАСА на Марсі наближує нас до розгадки того, чи могла Червона планета дати притулок життю в тій чи іншій формі", – пише у прес-релізі Чарльз Болден, адміністратор НАСА. "І це знову підтверджує, що Марс є вкрай важливим місцем для подальшого вивчення людиною".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...