• Гвинт та гайку винайшла не людина – стверджують вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 4 липня 2011 року

Винайдення гвинта і гайки традиційно приписувалось Архімеду, проте останні дослідження показують, що навіть в цьому людська наука не змогла перевершити творіння природи. Німецькі вчені-біологи, аналізуючи з’єднання лапок жуків-довгоносиків, прийшли до висновку, що у світі комах гвинтове з’єднання існувало протягом 100 мільйонів років – повідомляє beforeitsnews.com.


Раніше вважалося, що кінцівки Trigonopterus oblongus, поширеного на території Суматри, Нової Гвінеї та Філіппін, сполучаються шарнірним з’єднанням. Досліджувала жуків-довгоносиків група німецьких вчених-біологів з Інституту технології в Карлсруе та германського Музею природничої історії. Виявилось, що ще 15 видів комах має гвинтове з’єднання кінцівок, в тому числі і туруни.

Таку будову лап комах науковці називають доволі незвичною – площа поверхні такого з’єднання доволі велика – говорить Томас ван дер Камп (Thomas van de Kamp) з Інституту технології. Керування кінцівками відбувається через невеликий отвір в середині гвинтів. За допомогою такої складної будови передні лапи комахи можуть повертатись на 130 градусів, а задні – на 90. Гвинтове з’єднання кінцівок жуків має ряд переваг і робить з них чудових альпіністів. Пересуваючись по листю або стовбуру, вони використовують пазурі на кінцівках для підйому, опираючись при цьому на задні лапки. Різь на гвинті та гайці також доволі складна. Олександр Рідель (Alexander Riedel) з Музею природничої історії говорить, що в природі таке з’єднання у жуків-довгоносиків існує вже щонайменше 100 мільйонів років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...