• На глибині океану знайшли частину наземного ландшафту

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 14 липня 2015 року
На дні Атлантичного океану британські вчені знайшли частину наземного ландшафту, що, імовірно, пішов під воду кілька тисячоліть тому. Увагу дослідників привернули борозни на землі, імовірно залишені ріками, а також піки колишніх гір – повідомляє batangastoday.com

Острів площею 10 тисяч кілометрів міг бути частиною ще більшої ділянки суші, яка межувала з Шотландією і простиралась в бік Норвегії – земний ландшафт, прихований 2-кілометровою товщею води, знаходиться на захід від Оркнейських та Шетлендських островів. Приблизний вік ландшафту за підрахунками геологів складає 56 мільйонів років.

Дослідники виявили на ландшафті на дні океану борозни від восьми великих річок, а аналіз грунту показав наявність в ньому вугілля та квіткового пилку – докази колишнього знаходження острова над рівнем океану.  

Знайти частину суші, що пішла під воду, вдалося завдяки інженерним вишукуванням, яке проводили нафтові компанії. Завдяки ехолокаторам склали тривимірну карту дна океану, прихованого під мулом. Зображення, отримане групою дослідників на чолі з аспірантом Кембриджського університету Россом Хартлі, виглядає як звичайна мапа рельєфу якоїсь країни. Науковці говорять, що так могла виглядати і загублена Атлантида.  

Як знайдена частина суші могла піднятись вгору, а потім зникнути під водами Атлантичного океану протягом 2,5 мільйона років, науковці пояснити не можуть – адже з точки зору геології, цей відрізок часу дуже короткий для таких глобальних змін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...