• Гігантську статую Калігули знайшла італійська поліція

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 20 липня 2011 року
 
Статуя, що являє собою унікальний витвір мистецтва часів Римської імперії, була виявлена в Остії Антіка працівниками фінансової поліції при спробі «чорних археологів» вивезти її для нелегального продажу за кордон.

Як повідомляє italynewsweek.com, 2,5-метрова мармурова статуя зображує імператора Калігулу і зроблена в стилі скульптур Зевса того часу – великий понтифік з династії Юліїв-Клавдіїв сидить на троні. Скульптуру розпізнали по характерному взуттю легіонерів – калігах, за які імператор і отримав своє прізвисько.

Чорні археологи знайшли цей артефакт в січні 2011 року в районі озера Немі поблизу Риму. Зловмисники розрізали статую на кілька частин для зручності транспортування і помістили в контейнер разом з іншими знахідками з того ж джерела. Проте переправити цінний археологічний артефакт через кордон не вдалось – працівники фінансової поліції звернули на незвичний вантаж увагу. Проти двох порушників закону було відкрито кримінальну справу за двома статтями: за правопорушення, пов’язані з археологічною діяльністю, та за привласнення культурних цінностей, що належать державі.  

Після реставрації затриманих артефактів вони будуть представлені в музеї римського кораблебудування в Немі поблизу колишньої резиденції понтифіка.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...