• Високі переживання можуть викликати фізичні відчуття – помітили вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 11 липня 2011 рокуОстанні дослідження показують, що глибокі емоційні переживання можуть ввести людину в різні фізичні стани, спонукати до самоаналізу та високоморальної поведінки, – стверджує психолог Мері Елен Іммордіно-Янг (Mary Helen Immordino-Yang) з Університету Південної Каліфорнії.  

В експерименті, який ставився в Пекіні та Каліфорнії, брало участь близько 50 людей. Кожному з них давали прослухати зворушливу історію, яка апелювала до людяності, співчуття чи милосердя учасника дослідження.

Науковці, використовуючи сканування мозку, спостерігали за фізіологічною реакцією особи, пов’язаною з переживанням. Вчені називають це ще одним доказом того, що соціально відповідальна поведінка є високою нормою, необхідною для людського виживання – передає ScienceDaily.

В статті з підсумками проведеної роботи, опублікованої в липневому номері журнала Emotion Review, описується такий епізод: учасник дослідження прослухав історію про самовіддане ставлення хлопчика по відношенню до матері. Чоловік розповів, що відчув, ніби наповнена киснем куля роздувається у нього в грудях і піднімається вгору і назовні. Переживаючи це, людина захотіла зупинитися і переглянути свої власні стосунки з батьками. Зрештою, цей чоловік сказав, що має стати більш уважним до них.      

Пані Іммордіно-Янг вважає, що високі емоції можуть викликати у людини бажання проаналізувати своє життя, сприяти моральному становленню людини та формуванню мотивації допомагати людям, наслідувати вчинкам інших.  

"Ці емоції є основою для моралі і соціального навчання. У них є можливість змінити хід вашого життя", – говорить Іммордіно-Янг. Вчена розповіла, що, хоч і не здивована результатам дослідження, вони її надихають. Століттями поети і письменники описували незвичні фізичні відчуття, пов’язані з соціальними емоціями, а тепер наука наблизилась до пояснення таких явищ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...