• Барак Обама: „Багато американців під загрозою”

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 30 серпня 2011 року

Ураган Ірен, який обрушився у вихідні на Атлантичне узбережжя США, ослабнув і став тропічним штормом. Однак без електроенергії, як і раніше залишаються близько 5 мільйонів чоловік. У десяти штатах число загиблих досягло 44.

Ураган продовжує рухатися на північ, руйнуючи будівлі та затоплюючи населені пункти, повідомляє ВВС. Незважаючи на те, що Ірен затих до тропічного шторму, президент США Барак Обама попередив жителів, що небезпека ще не минула. За словами президента, багато американців ще під загрозою, можливі нові відключення електроенергії і повені, і в найближчі дні може стати гірше, тому що річки вийдуть з берегів.

Так, в штаті Пенсільванія велика річка Делавер вийшла з берегів. Вода піднялася до рекордного рівня – найвищого за 150 років. Очікується, що шторм з океану прижене ще більше води в населені пункти, розташовані від берега на багато кілометрів.

Зараз надзвичайний стан оголошено в декілька штатах. Поки одні регіони ще продовжують боротьбу зі стихією, в інших вже розпочали збирання. Більше 300 тисяч евакуйованих громадян Нью-Йорку вже повернулися в свої будинки.

Рятувальники готові виїхати в будь-яку хвилину. Постраждалим від урагану обіцяють всю можливу допомогу. Ліквідація наслідків урагану Ірен може зайняти кілька місяців. Збиток для від стихії, що розбушувалася може обійтися в кілька мільярдів доларів.

Нагадаэмо, днями раніше, деякі вулиці нижнього Манхеттена в Нью-Йорку були під водою. Такого тут не відбувалося десятиліттями. Напередодні приходу урагану не працювали і деякі аеропорти й метро.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...