• Янукович відвоював у Верховної Ради дачу Брежнєва

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 29 серпня 2011 року
Пансіонат «Гліцинія» під Ялтою, де любили відпочивати вищі радянські керівники, знову перейшов від Верховної Ради України до Держуправління справами при президенті.

За це право багато років боровся дитячий табір «Артек», що входить до структури останнього, повідомляє газета «Дело». Крапки над «і» були поставлені 17 серпня Вищим господарським судом.

Відомий пансіонат, розташований на березі Чорного моря, займає площу в 20 га. Половину цієї території займає пам'ятник садово-паркового мистецтва в Лівадії, і більше 10 тис. кв. метрів – житлові та інші приміщення.

До 1997 року «Гліцинія» перебував на балансі санаторію «Нижня Ореанда» при Верховній Раді. Пізніше його передали у володіння податкової адміністрації. Та в 2004 році Кабінет міністрів України закріпив пансіонат за дитячим центром «Артек», незважаючи на 40 км відстані між ними.

Пізніше керівник Держуправління справами при президенті Ігор Бакай через купівлю-продаж передав «Артеку» право на відчуження санаторію. Таким чином, він був проданий російському ВТБ Банку. Вартість будівель і споруд пансіонату була оцінена в 77,9 млн. грн.

У той час російські ЗМІ писали, що здравниця «Гліцинія» стане однією з літніх резиденцій президента країни Володимира Путіна. ВТБ Банк навіть перерахував Україні 1/3 частину вартості пансіонату. Однак зміна влади в Україні порушила плани російського президента.

Щоб повернути здравницю під своє крило, Верховна Рада з бюджету країни виплатила ВТБ Банку 36,4 млн. грн. у 2008 році, і рішенням суду «Гліцинія» лягла на баланс санаторію «Нижня Ореанда» при Верховній Раді. Однак на цьому справа не закінчилася. Проти такого рішення виступило Держуправління справами при президенті – колишній господар пансіонату. І тільки тепер Вищий госпсуд повернув останньому свої володіння на березі Чорного моря.
Підписатися:

Коментарі