• Нобелівські лауреати й Далай-лама заступилися за Тимошенко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 1 вересня 2011 року

Ряд впливових людей світу, в числі яких опинилися нобелівські лауреати і духовний лідер тибетців Далай-лама підписали відкритого листа до ЄС з приводу ситуації переслідування в Україні.

Звернення було опубліковано 1 вересня на Project Syndicate, пише УП. Зокрема, автори вважають, що Європейський Союз повинен домагатися від української влади звільнення під заставу Юлії Тимошенко та інших глав опозиції, щоб вони могли повноцінно захищати себе в суді.
 

Підписанти відзначають, що в Україні все частіше стали піддаватися утискам свобода слова і зборів, зокрема, це партії опозиції та незалежні ЗМІ. Звернули вони увагу й на «закріплення влади в країні в руках Президента» та «слабкі інститути громадянського суспільства», які не мають можливості брати участь у політичних рішеннях, а також на зміцнення силових структур і «повальну корупцію».

Серед підписантів звернення такі особистості, як лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, екс-президенти ФРН і Чехії Ріхард фон Вайцзеккер і Вацлав Гавел відповідно, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг і голова російської партії «Яблуко» Г. Явлінський, архієпископ Кейптауна, філософ і есеїст А. Глюксман, Далай-лама та ін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...