• Якщо Україна скоротить імпорт газу з Росії, їй загрожує штраф – російські ЗМІ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 31 серпня 2011 року

Українська сторона буде оштрафована, якщо скоротить імпорт російського газу, заявив глава російського Фонду національної енергетичної безпеки К. Симонов у телеефірі «Російської служби новин», коментуючи наміри України втричі скоротити споживання російського блакитного палива.

За його словами, штрафні санкції передбачені угодою, підписаною між російським Газпромом та українським Нафтогазом.

«Я закликаю заглянути в договір поставки газу в Україну. Там дуже чітко позначені зобов'язання України по забору газу: вона зобов'язалася імпортувати щорічно не менше 52 млрд. кубометрів газового палива. Українська сторона може взяти не менше 80% від цього обсягу. Але якщо вона не добирає цієї межі, то зобов'язана сплатити за недозібраний газ, та ще штрафні санкції. Контракт підписаний до 2019-го року. Тому, якщо Україна скоротить на третину ці поставки, а вона може це зробити, то зобов'язана компенсувати цей газ, і плюс до цього – заплатити 300% штрафу від вартості цього палива. Такий газовий бізнес», – підкреслив К. Симонов.

Але експерт змушений був визнати, що якщо Київ істотно скоротить імпорт російського блакитного палива, то «Газпром» втратить велику суму капіталу.

«Україна – один із найбільших споживачів нашого газу, тому якщо вона на одну третину скоротить його споживання, то це істотно позначиться на експортній виручці „Газпрому”. Але не будемо зараз підраховувати збитки, бо українська сторона технічно поки не готова відмовитися. А заяви її влади – це типовий їхній прийом. Коли переговори про вартість газу заходять у глухий кут, то Київ використовує тактику тиску: «Ваш газ нам не потрібен», – заявив експерт.

Симонов також розкритикував ідею Азарова замінити газ вугіллям. «Екологічно вугілля на 70% більше шкодить, ніж газ. Якщо зараз Україна дійсно почне просувати проект переходу з газу на вугілля, то фактично закриє за собою двері в переговорах про економічну інтеграцію до Євросоюзу. У Брюсселі їм одразу дадуть по голові, тому що це суперечить енергетичному вектору Європи», – переконаний глава російського фонду.

Нагадаємо, 30 серпня в Харкові Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в найближчі три роки уряд країни має намір скоротити імпорт газу з Росії на третину. За його словами, Україні дешевше буде використовувати вугілля, ніж газ. У той же час прем'єр запевняє, що він прихильник переговорного процесу на умовах рівноправності і поваги.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...