• «Shell» відновлює видобуток газу і нафти в Україні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 вересня 2011 року

Віктор Янукович 1 вересня був присутній на підписанні оновленого договору з нідерландсько-британською нафтогазовою компанією «Royal Dutch Shell» зі спільного пошуку і видобутку вуглеводнів у Дніпровсько-Донецькому басейні Україні, з подальшим видобуванням сланцевого газу.

Підписання відбулося на зустрічі між керівниками газопереробної компанії «Укргазвидобування» та корпорації «Shell», повідомляє прес-служба глави держави. Під час спільної діяльності підприємств, «Shell» має намір інвестувати в Україну до 800$ млн.

Згідно з новою угодою, роботи будуть здійснюватися на шести ділянках території Україні: Шебелинської, Павловсько-Светлівскої, Західно-Шебелинської, Мелеховської, Ново-Мечебіловскої і Герсеванівської. Спільне видобування вуглеводнів почнеться вже до кінця наступного року з подальшим залученням раніше незадіяних ресурсів газу, в тому числі і нетрадиційних.

Загальна кількість розвідувальних свердловин складе від 15 до 20, але для повномасштабної розробки потрібно пробурити до тисячі свердловин по 3—6 км у глибину. «Shell» працюватиме в технічно складних пластах, які вимагатимуть застосування технологій гідророзриву.

Сподіваємося, що згубні наслідки на екологію від видобутку вуглеводнів, «Shell» зменшить за рахунок впровадження «новітніх технологій пошуку», і Україна теж приділить цьому належну увагу.

Зауважимо, «Royal Dutch Shell» також є одним з найбільших західних інвесторів у Росії, де вона спільно з «Газпромом» бере участь у розробці шельфових нафтогазових проектів на Сахаліні та автономному окрузі Ханти-Мансійську.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...