• Пукач — рятівник України?

  • Пукач стверджує, що вбив Гонгадзе, щоб запобігти державному перевороту
  • Четвер, 1 вересня 2011 року

Колишній міліцейський генерал Олексій Пукач визнав, що восени 2000-го власноруч скоїв убивство журналіста Георгія Гонгадзе, і назвав імена замовників злочину. У їхньому числі — другий Президент України Леонід Кучма і екс-глава його адміністрації, а нині голова Верховної Ради Володимир Литвин, пише Володимир Івахненко на Радіо Свобода.

Судовий процес над колишнім начальником департаменту Головного управління кримінального розшуку МВС України Олексієм Пукачем розпочався наприкінці квітня. Засідання проходять у закритому режимі, оскільки обвинувальний висновок містить інформацію, яка є державною таємницею.

Нагадаємо, що в 2008 році три колишніх міліціонера, підлеглі Пукача, були визнані виконавцями вбивства Гонгадзе і засуджені до тюремного ув'язнення. Самого екс-генерала МВС заарештували тільки в липні 2009-го. У березні нинішнього року, несподівано для багатьох, Генпрокуратура порушила справу проти колишнього Президента України Леоніда Кучми з «підозрою в наданні незаконних вказівок, які призвели до вбивства журналіста».

В ході судового засідання 30 серпня Пукач повторив свої колишні свідчення. Він визнав, що особисто задушив Гонгадзе, виконавши наказ тодішнього глави МВС Юрія Кравченко (Кравченко в березні 2005-го, за офіційною версією прокуратури, здійснив самогубство). Підсудний стверджує, що, вимагаючи розправитися із засновником інтернет-видання «Українська правда», Кравченко посилався на Президента Кучму і пізніше представляв Пукача голові президентської адміністрації Володимиру Литвину такими словами: «Це той самий хлопець, начальник нашої розвідки, який вивіз і вбив Гонгадзе».

Виконавчий директор Інституту Масової інформації Вікторія Сюмар скептично ставиться до свідчень Пукача:

- Це одна з головних версій, яка завжди була версією № 1. Пукач нічого нового не сказав, просто підвів якісь свої свідчення саме під цю версію. Але є й інші версії. І, оскільки довіри до самого судового процесу немає, визнання Пукача не те що не посилюють цю версію, а в чомусь навіть, можливо, її дискредитують, — вважає Вікторія Сюмар.

Між тим, адвокат вдови убитого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко розповіла про нові одкровення підсудного. Пукач заявив на процесі, що, починаючи з 1997 року, Гонгадзе разом із колегами готував державний переворот і, вбивши одного з головних організаторів, він врятував Україну.

Олег Єльцов, керівник інтернет-видання «Тема», автор журналістського розслідування, присвяченого «справі Гонгадзе», коментує те, що відбувається на процесі, так:

- Я підозрюю, що у Пукача є надія — «закосити» під дурника, якимось чином виявити психічне нездоров'я і завдяки цьому не провести решту життя за ґратами. Не думаю, що це йому вдасться. Тим не менш, чекаю на найближчих засіданнях чергових «одкровень» Пукача в такому ж ключі...

На думку Валентини Теліченко, Пукача однозначно повинні засудити до довічного ув'язнення, а принциповим у цій справі є покарання замовників і підбурювачів убивства журналіста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...