• Спікер парламенту Японії прибув з візитом до України

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 5 вересня 2011 року

Президент України Віктор Янукович зустрівся в понеділок зі спікером Палати представників парламенту Японії Такахіро Йокоміті. Завтра високі японські гості відвідають Чорнобильську АЕС.

Про це повідомила прес-служба глави держави. На зустрічі Йокоміті висловив щиру подяку українській стороні за допомогу та підтримку в подоланні наслідків березневої катастрофи-2011, яка відбулася в Японії. Він зазначив, що японці докладуть усіх зусиль, щоб стабілізувати ситуацію на АЕС «Фукусіма-1». «Для того, щоб взяти на озброєння досвід України в боротьбі з наслідками аварії, нам необхідно своїми очима побачити ситуацію на ЧАЕС», — зазначив він на брифінгу після зустрічі з головою ВР України Володимиром Литвином.

У свою чергу, спікер українського парламенту сказав, що для України візит японської делегації має велике значення, як символічне, так і практичне. Символічне в тому, що доля нагородила українців і японців «спільними викликами, спільними загрозами і загальними проблемами». А практична цінність у тому, що це зручний шанс активізувати відносини між двома країнами у всіх сферах: промисловій, економічній, сільськогосподарській та енергозберігаючій.

Так, на вересень 2011 року вже заплановані перші переговори. Зокрема, Асоціація японських бізнес-організацій планує відвідати Україну, щоб детально обговорити угоду про інвестиційне співробітництво, заявив Йокоміті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...