• Часткова виплата компенсації вкладів Ощадбанку може поновитися в 2012 році

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 вересня 2011 року

Верховна Рада зареєструвала законопроект про часткову виплату компенсації в 2012 році знецінених заощаджень в Ощадбанку СРСР.

Як пише Комерсант-України, законопроект зареєстрували представники Комуністичної партії. Передбачається, що в план держбюджету на 2012 рік буде закладено 1 млрд. грн. на компенсацію знецінених вкладів Ощадбанка СРСР. З них 456 млн. грн. будуть направлені на виплати наслідним родичам померлих вкладників.

У ВР вважають виділення таких коштів можливим. «Виплати один мільярд не проблема, але українські Ощадбанки перетворяться в «гарячі точки», – говорить депутат Станіслав Аржевітін. «Є й інший шлях вирішення – вкладники Ощадбанку можуть отримати можливість стати його власниками. Якщо підсумок референдуму покаже, що люди згодні, їхні вклади конвертують в акції. Технічно це зробити легко», – додав він.

У свою чергу, представники Партії регіонів помітили, що ініціатива з виплатою знецінених внесків СРСР пов'язана з підготовкою до виборів. «Раніше питання про виплату заощаджень СРСР і не розглядалося. Адже 1 млрд. грн. – це відчутна сума. У передвиборній компанії це може стати чудовою можливістю показати свою політичну силу. Чи буде цей законопроект внесений, проясниться 15 вересня, коли буде поданий держбюджет», – вважає депутат-регіонал Василь Горбаль.

Нагадаємо, закон про держгарантії поновлення заощаджень громадян України був прийнятий у жовтні 1996 року. Згідно з ним, повинно бути компенсовано 131,96 млрд. грн. За останні 15 років з цієї суми було виплачено тільки 10,6 млрд. грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...