• Молочна продукція в Україні може подорожчати

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 6 вересня 2011 року

У Міністерстві аграрної політики готуються до можливого подорожчання молочної продукції. Чиновники розглядають варіант спрощення ввезення масла і сиру в Україну, а також можливість їхньої закупівлі в Аграрний фонд, повідомляє прес-центр міністерства.

Побоювання експертів пов'язані з неухильним зростанням цін на молочну продукцію. Так, ціни на молоко тільки за серпень зросли на 30%, відзначають вони.

Міністерство аграрної політики звернулося до уряду з проханням дозволити їм купувати вершкове масло в держрезерв, заявив у понеділок заступник директора департаменту економічного розвитку та аграрних ринків цього міністерства Анатолій Розгон. За його ствердженнями, цей крок передбачений для того, щоб створити певний запас вершкового масла, щоб уникнути різкого подорожчання продукту.

Однак учасники ринку відзначають, що закупівля вершкового масла до Аграрного фонду позначиться ще більшим зростанням цін. Інфляція на молочну продукцію пов'язана з щорічним зниженням поголів'я великої рогатої худоби, а звідси й падінням виробництва сирого молока, констатують вони.

У 2011 році ціни на молоко і молочну продукцію поповзли вгору з кінця липня. Голова ради директорів Milkiland Анатолій Юркевич сказав, що сільгоспвиробники почали здавати молоко по 3,8–4,3 грн за літр, в магазинах ціна теж піднялася відповідно (в межах 6,8–11 грн. за літр, прим. ред.).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...