• Тимошенко могла б допомогти Україні розірвати газову «зашморгу» Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 вересня 2011 року

Юлія Тимошенко може допомогти Президенту України Віктору Януковичу в розірванні газових контрактів з Росією, вважає колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Про це він заявив сьогодні в ефірі ТВі. «Є сумніви в тому, що ця угода була підписана при взаємній вигоді й розумінні двох сторін. Я впевнений, що Україна підписала цей контракт під тиском. А раз це так, то згідно з міжнародним правом, такий договір недійсний. Але тут важлива позиція і бажання самої Юлії Тимошенко. Вона могла б особисто заявити, якщо це було дійсно так», – сказав політик.

«Якщо екс-прем'єр дасть такі свідчення, тоді «розвіється міф про порятунок Європи і задоволеної Росії», – додав він. У той же час Володимир Огризко зазначив, що Україні пора почати виконувати зобов'язання, які вона взяла на себе в 2008 році, говорячи про Брюссельській меморандум, де чітко прописано, як українській стороні якнайшвидше приєднатися до ЄС у газовій сфері.

«Насправді, – це дуже вигідний для нашої держави контракт. Якщо Україна об'єднається з ЄС у сфері захисту своїх енергетичних інтересів, то це стане єдиним шансом виплутатися з російської газової удавки», – сказав він.

Сьогодні на засіданні суду з газової справі Тимошенко було оголошено перерву до 27 вересня. Як вважають у партії «Батьківщина», щоб перевірити реакцію міжнародного співтовариства, оскільки суд не знає, яке приймати рішення.

Нагадаємо, в червні 2011 року Печерський районний суд Києва почав розгляд кримінальної справи по звинуваченню екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у перевищенні посадових інструкцій при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році. Віктор Янукович заявив 6 вересня, що українська сторона підготувала матеріали до суду для вирішення газової суперечки з Росією. У відповідь на це остання сказала, що готова відстоювати свою позицію з Україною в будь-якому суді.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...