ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австрія відмовила у сприянні презентації книги Віктора Януковича

Велика Епоха
Союз письменників Австрії «IG Autorinnen Autoren» заявив, що не буде надавати інформаційне сприяння книзі Віктора Януковича «Opportunity Ukraine», яка була видрукувана в австрійському видавництві Mandelbaum.

Фото: operativno.ua
Фото: operativno.ua
Як повідомляє «Українська правда» з посиланням на текст листа керівника «IG Autorinnen Autoren» Герхарда Руїса, текст якого вона має в своєму розпорядженні, організація не стане надавати книзі Віктора Януковича свою презентаційну платформу. Вони не будуть сприяти презентації «Opportunity Ukraine» ні у Франкфурті, ні на Віденській та Лейпцігській книжкових ярмарках, ні у своєму каталозі книжкових новинок.

Герхард Руїс не розцінює появу книги пана Януковича як звичайну практику видавництва, так як він до цих пір «не запропонував її в електронних торговельних мережах, хоча це давно має бути зроблено».

«Крім того, видавництво має вирішити питання із звинуваченнями у плагіаті, які з'явилися на адресу автора або його «літературного прислужника» з університетських кіл в Україні», – вказується в заяві «IG Autorinnen Autoren».

«Публікація книги Януковича, випущена австрійським видавництвом, дуже скоро отримає широке поширення в світі, і Австрія мимоволі може потрапити в недвозначний зв'язок з політикою Президента України, який перетворив країну на державу з напівдиктаторським режимом», – роз'яснює голова Спілки письменників Австрії причини відмови інформаційної підтримки книги В. Януковича «Opportunity Ukraine».

Офіційну заяву впливове письменницьке об'єднання в Австрії розмістить у своєму журналі Autoren Solidaritet.

Як вважає «IG Autorinnen Autoren»: «Цей твір сприяє також зняття з Януковича звинувачень, оскільки книга видана не в «прирученному» українському видавництві, а в австрійському, яке відоме своїми активними виступами на підтримку демократії та прав людини».

Нагадаємо, книга Віктора Януковича «Opportunity Ukraine», яка, як виявилося, рясніє уривками текстів без посилань на авторів, була звинувачена в плагіаті.