• Вибори-2012 обійдуться Україні втричі дорожче попередніх

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 13 вересня 2011 року

Вибори до Верховної Ради наступного року обійдуться Україні майже в мільярд гривень, згідно з проектом держбюджету Міністерства фінансів на 2012 рік, повідомляє Комерсант-Україна.

Вибори-2012Ця цифра складе мінімум 800 млн. грн. Але, як сказав заступник голови Центрвиборчкому (ЦВК) Андрій Магера, вона необгрунтована. «800 млн. грн. цілком не достатньо для проведення виборів, – каже він. – У серпні цього року ми передали до Кабінету міністрів кошторис, де за статтями чітко вказали витрати, необхідні для виборчої кампанії. В них врахована, і зарплата членів комісій, і виготовлення бюлетенів. В цілому сума склала 1,25 млрд. грн.».

Запланована Мінфіном сума майже така ж, яка була витрачена на проведення останніх президентських виборів. Тоді на них, згідно зі статистикою ЦВК, з держбюджету було витрачено 973 млн. грн. З них 459 млн. грн. – на проведення другого туру.

Як констатував Магера, понад 80% видатків з цього фонду йде на оплату зарплати членам виборчих комісій, а решта – на оплату відряджень, телефонного зв'язку, податків та канцтоварів. «Для проведення виборів організовується 34 тисяч виборчих комісій та 226 виборчих дільниць. А кожна комісія налічує від 12 до 24 працівників. Тому 800 млн. грн. не вистачить навіть на виплату заробітних плат», – підкреслив заступник голови ЦВК.

Нагадаємо, Конституційний суд України 19 листопада 2010 року визнав конституційним проведення позачергових парламентських виборів у жовтні 2012 року. Позачергові ж парламентські вибори в Україні в 2007 році обійшлися держбюджету країни в 365 млн. грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...