• Соскін: Як зберегти і де тримати заощадження під час кризи

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 28 вересня 2011 року

Де тримати гроші в період другої кризи, яка насувається, щоб вони не знецінилися, і як примножити свої заощадження — болюче питання, яке нині цікавить українців. На це питання відповів сьогодні директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін під час інтернет-конференції на сайті видання From-UA.Як вважає експерт, у жодному разі не слід вкладати гроші в українські банки, оскільки більшість із них — це, по суті, «шахрайські структури». «Найкраще тримати готівку відразу в різних валютах. Якщо це не така велика сума, приміром, від 10 до 40 тис. доларів, то можна тримати в євро, доларах та швейцарських франках. У цьому випадку людина не втратить свої заощадження», — розповів експерт.

Це добре продемонструвала фінансово-економічна криза осені 2008 року, сказав пан Соскін. Він зазначив, що, за статистикою очолюваного ним Інституту трансформації суспільства, на сьогоднішній день жоден із збанкрутілих у той час банків (близько 20) не відновлений, а гроші вкладників були розкрадені. «Цьому істотно допомогло керівництво Нацбанку і уряд», — сказав директор інституту.

Тим, у кого значна сума грошей, Олег Соскін порадив вкласти гроші невеликими сумами на валютні депозити, але тільки в дуже надійні західні банки, яким можна довіряти, і не більше, ніж на 3 місяці.

Зараз у деяких банках також з'явилася така послуга, як золотий депозит.

«Нехай це буде невеликий відсоток, але ви будете спокійні. Це теж досить гарна форма збереження грошей. Але зверніть увагу, щоб банківське чисте золото було з добрим сертифікатом і з дуже якісним клеймом», — сказав аналітик.

У всьому іншому, як зауважив Олег Ігорович, неможливо зберегти свої заощадження: ані в купівлі землі, ані у вкладанні грошей у нерухомість. «Все це дуже небезпечно, обтяжливо і не обіцяє великих доходів, тим більше що криза буде посилюватися як в Україні, так і в світі», — прогнозує він.

Нагадаємо, раніше фінансовий аналітик Дмитро Мірошник в період кризи 2008 року також радив тримати гроші в трьох різних валютах («класичний коктейль», як казав він): євро — 30%, долар — 30% і гривні — 40%. Такий розподіл коштів, на його думку, дозволить спокійно спостерігати за коливаннями на валютному ринку.

На думку іншого фінансового консультанта Сергія Ждана, за будь-якої фінансової «негоди» змінювати свою «інвестиційну стратегію» не варто. Якщо її немає, то поради давати марно, до того ж вони не можуть бути загальними для всіх.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...