ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Візит Януковича до Росії став кроком до закінчення газового конфлікту

Велика Епоха
У питанні транзиту постачання газу з Росії в Україну буде досягнутий істотний прогрес, повідомляє прес-служба Президента України про підсумки зустрічі глав двох країн у підмосковній резиденції «Завидово».

Фото: SERGEI KARPUKHIN/Getty Images
Фото: SERGEI KARPUKHIN/Getty Images
Як зазначив Віктор Янукович, підсумки переговорів дають підстави сподіватися, що найближчим часом будуть досягнуті конкретні результати в газових інтересах обох сторін, включаючи і енергетичне співробітництво. У той же час глава держави не приховує, що «тривожиться з приводу енергетичного питання, враховуючи досягнуте за останні півтора року».

З російського боку також заявили про досягнення «істотного прогресу в домовленостях між Україною і Росією», повідомляє прес-служба президента РФ. «25 вересня в Москві відбулася зустріч глави «Газпрому» Олексія Міллера з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойко. У ході переговорів вони обговорили конкретні плани реалізації домовленостей у сфері закупівель та транзиту російського газу, досягнутих напередодні в резиденції «Завидово» президентами двох країн», – сказала прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова.

У той же час, переговори між міністром Бойком і головою зазової компанії Міллером ще не закінчені. Всі питання будуть пророблятися, про результати яких буде оприлюднено пізніше.

Також в ході зустрічі, до якої приєднався і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, глави домовилися про проведення в Україні жовтневого засідання Міждержавної українсько-російської президентської комісії.

«Бажано, щоб ми з Вами визначилися до регіонального Українсько-російського економічного форуму, який ми будемо проводити восени», – сказав В. Янукович, маючи на увазі другий економічний форум на рівні глав держав у Донецьку.

Нагадаємо, українська сторона домагається перегляду Росією ціни на газ у рамках газового контракту, вважаючи її завищеною, а на транзит, навпаки, заниженою.