• Таліби вбили екс-президента Афганістану

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 21 вересня 2011 року

На переговорах з талібами був убитий екс-президент Афганістану Бурхануддін Раббані у власному будинку в Кабулі 20 вересня, повідомляє Reuters.

Прихильники вбитого екс-президента Бурхануддін Раббані тримають плакат свого кумира за межами території його будинку в КабуліЯк сказав у телефонному інтерв'ю джерела представник екстремістів Забінулла Муджахід, вони заманили політика в пастку, щоб знищити його. Для цього була створена ціла група, яка організувала з ним переговори про припинення війни в країні.

«Як тільки Бурхануддін Раббані зробив три кроки назустріч Моххамед Масуму, щоб обійняти його, той привів у дію бомбу, яка знаходилася у нього в тюрбані. Всі, хто знаходився в будинку: чотири охоронці, обидва представники талібів і сам екс-президент, загинули» – сказав Муджахід.

За його словами, Раббані часто зустрічався з обома учасниками переговорів, тому довіряв їм.

Як заявили таліби, вони й далі будуть вбивати своїх супротивників. Раніше вони ліквідували брата нинішнього президента Афганістану Хаміда Карзая, а також польового командира Дауда Дауда, який підтримував владу Кабула.

Нагадаємо, Бурхануддін Раббані з 1992 по 2001 роки був президентом Афганістану, але після захоплення Кабулу талібами в 1996 р. був відсторонений від влади. У 1980-і роки екс-президент вважався в країні «миротворцем» і був одним з ватажків бойовиків, які воювали проти Радянської армії. Так, у 1985 році він очолював операцію поблизу міста Пешавар по придушенню повстання радянських військовополонених у таборі Бадабера Пакистану.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...