• Чорні трансплантологи з Київської області повністю викриті

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 19 вересня 2011 року

Група київських хірургів, яка займалася продажем людських органів і «чорною» трансплантологією, повністю зізналася в вирізанні нирок у померлих, повідомляє Фокус, посилаючись на головного слідчого МВС Василя Фаринника. 

Досудове слідство щодо медиків, які займалися незаконною трансплантацією нирок закінчено, повідомив джерелу головний слідчий. За його словами, до складу злочинної групи входили лікарі клініки ім. Шалімова, які вербували через Інтернет донорів, переважно здорових молодих жінок і пропонували їм за 10$ тисяч продати внутрішні органи, зокрема нирку. Слідство підтвердило 50 таких донорів.

Також Василь Фаринник повідомив, що на завершальній стадії перебуває ще одна справа від 2010 року щодо незаконної трансплантації очних яблук у померлих людей, які проживали у Київській області. «Було виявлено 26 незаконних операцій з витягання очних яблук. Ці скарги надходили від мешканців області, померлі родичі яких зазнали незаконної трансплантації. Вирізані органи передавалися в лікарні Києва та області», – розповідає він.

Зараз досудове слідство стосовно трьох хірургів київського Ццентру мікрохірургії ока, які займалися злочинним вилученням очей у померлих, закінчено та направлено до прокуратури. Двоє обвинувачених – це керівники Київського обласного бюро судмедекспертиз, а третій – завідувач патолого-анатомічним відділенням однієї з районних лікарень.

«Щодо самих операцій в столичному Центрі мікрохірургії ока та причетності його медпрацівників до скоєння злочинів у галузі трансплантології, зараз ведеться додаткова перевірка. Обвинувачених серед лікарів Центру поки ще не виявлено, і прізвища я також поки не можу назвати», – сказав слідчий.

Нагадаємо, злочинна діяльність лікарів столичної клініки ім. Шалімова була виявлена правоохоронними органами Києва 5 серпня 2010 року. Ця група осіб займалася продажем людських органів і «чорною трансплантологією».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...