ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Онучку Франка можуть виселити з квартири за борги

Велика Епоха
Онучка українського письменника, поета і вченого Івана Франка, 84-річна Дар'я Тарасівна опинилася під загрозою виселення з 6-кімнатної квартири за борги по компослугам.

Сім'я Івана Франка отримала квартиру в Києві в 1950 році, як компенсацію за будинок у Львові .Фото: segodnya.uа
Сім'я Івана Франка отримала квартиру в Києві в 1950 році, як компенсацію за будинок у Львові .Фото: segodnya.uа
Як повідомляє УП, з посиланням на депутата від БЮТ Олександра Бригінця, Дар'я Франко на сьогоднішній день заборгувала 32 тис. 339 грн. За його словами, вартість комунальних послуг для пенсіонерки складає 500 грн. на місяць при її пенсії в 830 грн.

Дар'я Тарасівна звернулася до голови постійної комісії Київради з питань культури і туризму за допомогою, посприяти їй в скрутному становищі. А той у свою чергу – до голови КМДА Олександра Попова – списати борг онучки Івана Франка.

«У той час, коли внучка генія знаходиться під загрозою стати «бомжем» через те, що їй нема чим платити за комунальні послуги, високопоставлені чиновники висловлювали пафосні слова на святкуванні 150-річного Ювілею з дня народження Івана Франка. У той же час ВР списує багатомільйонні заборгованості підприємствам олігархів. Ось така подвійна мораль ... », – сказав з іронією Бригинець.

Як відомо, навесні 2011 р. в силу вступив новий закон «Про виконавче провадження». Згідно з ним, якщо мешканці не погашають вчасно комунальні борги, то у них в судовому порядку можуть відібрати житло.

Як відомо, сім'я Івана Франка отримала квартиру в Києві в 1950 році, як компенсацію за будинок у Львові, в якому зараз розташований Музей ім. Івана Франка.