ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Саркозі і Кемерон раптово нагрянули до Тріполі

Велика Епоха
Європейські лідери: президент Франції Ніколя Саркозі та прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон прибули авіарейсом сьогодні в лівійську столицю з робочою поїздкою, для проведення зустрічі з членами Перехідного національної ради (ПНС) Лівії.

Саркозі і Кемерон. Фото: PATRICK KOVARIK/Getty Images
Саркозі і Кемерон. Фото: PATRICK KOVARIK/Getty Images
За інформацією BBC, першим прибув у Тріполі Ніколя Саркозі. Потім прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, у супроводі голови Форін-офіса Вільяма Хейга. Лідери двох європейських країн провели в аеропорту коротку зустріч, після чого вирушили до військового госпіталю.

Пізніше вони відправляться до міста Бенгазі, де проголосять промови на центральній площі перед місцевими жителями.

У зв'язку з візитом Д. Кемерона і Н. Саркозі, в країні вжито посилені заходи безпеки. Вздовж всієї траси, на шляху прямування гостей лівійської столиці, чергують патрулі. Для забезпечення безпеки підключені також і французькі поліцейські.

Раніше візит двох західних політиків у Тріполі перебував під питанням. Планувалося спочатку дочекатися безпечної обстановки в Лівії, коли буде спійманий Муаммар Каддафі, але потім було прийнято рішення прискорити події, щоб таким чином продемонструвати підтримку Захода лідерам ПНС. Зі свого боку, глава останнього, Мустафа Абдель Джаліль запевнив іноземних гостей про повну безпеку.

Як відомо, поєднане королівство Великобританії має намір надати Лівії 950$ млн. на ліквідацію мінних полів та 50 місць для лівійських поранених на своїй території. Також у Тріполі прибуде група британських фахівців для надання допомоги при добровільній здачі зброї бійцями народного ополчення.

Також слід зазначити, що Кемерон і Саркозі досить популярні в Лівії, оскільки їхні країни були головними ініціаторами початку військової операції НАТО проти лівійської Джамахірії. Малюнки, залишені на будинках у Тріполі демонструють: «Спасибі, Саркозі!», «Спасибі, Великобританія!».