• МВФ посилив ризик для світової економіки

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 20 вересня 2011 року

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив показники зростання економіки у світі у зв'язку із загостренням боргової кризи єврозони, і уповільненням темпів розвитку економіки США, передає газета «Дело» з посиланням на документ фонду World Economic Outlook. 

Ризики для світової економіки посилюються. МВФ погіршив прогноз по зростанню світової економіки на 2011—2012 рр. до 4% за ці два роки (на 0,3%-ного пункту і на 0,5%-ного пункту відповідно), як свідчать про це дані оновленого щорічного звіту фонду «Перспективи розвитку світової економіки» (World Economic Outlook). 

Раніше зростання світового ВВП експерти прогнозували: у 2011 році – 4,3%, і в 2012 році – на рівні 4,5%.

В цілому зростання економіки в розвинених країнах склало 1,6% в 2011 році (раніше очікувалось 2,2%), за даними МВФ. У 2012 році цей показник досягне 1,9% (раніше очікувалося 2,6%). 

Зниження прогнозу зростання світової економіки пов'язане з сильними побоюваннями щодо загострення боргової кризи в країнах ЄС і гальмування темпів відновлення економіки США. Політики стали вже не такими рішучими, що посилює невизначеність, а мінливість фінансових ринків, що зросла, змушує ще більше ризикувати. 

Про невтішни тенденції свідчать і цифри. В останні місяці помітно знизилася ділова активність інвесторів. Їхня довіра до економіки Європи і США впала. І, в ситуації, що склалася, саме азіатські країни можуть внести значний внесок у розвиток глобальної економіки. Що ж до зниження безробіття в розвинених країнах, то МВФ прогнозує досить високий її рівень, але без різких коливань. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...